nüfus cüzdanı

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Nüfus müdürlükleri günlük hayatımızın büyük bir alanında ihtiyaç duyarız. Kimlik bilgileri ve nüfus kayıt örnekleri burada yer alış ikametgahlarımız bulunuyor. Nüfus müdürlüklerinden vatandaşlık hizmetleri çerçevesinde hizmet alınabilir. Kamu kurumuna gittiğimiz zaman ikametgah, nüfus cüzdanı başvurularınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ülke genelinde nüfus yapısı, nitelikleri ve hareketliliklerini izlenmesi adına kurulan kuruluştur. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Nüfus Müdürlüğü idaresi ilçelerde yer edinerek vatandaşların nüfus kaydını bünyesinde barındırmaktadır. Kütük bilgilerinin yanı sıra nüfus cüzdanı çıkarma ve değişiklik, evlilik işleri, kaybolma, yenileme, aile soyağacı gibi çeşitli işlemlerin yapılmasında hizmet verir.


Son zamanlar nüfus dairelerinde kimlik kartlarının değiştirileceği haberleri yapılmasında büyük yoğunluk gösteriliyor. Nüfus dairelerinde yapılacak olan değişimlerde işlerinizi erken saatte bitirerek sıra beklemezsiniz. Sabahın erken saatinde açılış saati ile birlikte yapmanız mümkündür. Sabah vaktinde işlemlerinizi yapacaksanız eğer araştırmasını yaparak çalışma saatlerini öğrendik.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati

Sabah’tan Öğle’ye kadar: 08.30-12.30
Öğle’den Akşam’a kadar: 13.30-16.30

Verilen saatler içersinde giderek nüfus müdürlüklerinden hizmet alabilirsiniz. Alacağımız hizmetler sayesinde nüfus dairelerinde hizmetlerinden faydalanmış olacaksınız. Nüfus daireleri kaymakamlık binasının içinde yer alır.

nüfus cüzdanı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir