Muhtarlık Çalışma Saatleri

Muhtarlık Çalışma Saati, Muhtarlık Sabah Kaçta Açılıyor

Köy ve mahallelerden devleti temsil sorumlu makam muhtarlıklar olmaktadır. Bulundukları yerin sorumlulukları olup bizlere gerekli konularda yardımcı olurlar. Muhtarların çeşitli görevleri vardır yardımlaşma, seferberlikler, askerlik, seçmen kağıtları, nüfus cüzdanı, mahalle oturanların bilgileri bulunur. Gıda ve kömür yardımı alacak olan kişilerinde muhtarlıklarına başvurmaları gerekir. Gün içersinde memur gibi görev yaparak bazı makamlarda telefonla irtibata geçince işlemlerinizi hallettirebilirsiniz. Gerekli dosya evrak işleri ikametgah değiştirme benzeri işlemler muhtarlıktan yapılabiliyor.

Muhtarlıkların Mesai Saatleri

Sabah açılış saati 09:00-17:00 arasında hizmet alabilirsiniz. Saatler arasında işlemlerinizi yaptırabilir bazı günlerde daha esnek olarak zaman artabilir. Mahalle muhtarı ile acil durumlarda iletişime geçerek açtırarak evraklarınızı tamamlatabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Kaymakamlığa sordum Muhtarların net bir çalışma saati yok muhtar 24 saat içinde 1 saat hizmet verdimi yeterli oluyormuş çünki 2014 te aldıkları maaş yeni zamlı olarak 871 TL. eğer muhtar emeklide değilse bu maaştan zorunlu olarak Bağkur primi 350 TL.kesiliyor muhtara kalan 551 Tl. adamlar bununla da geçinecek değil eskisi gibi mühürden harç parası da alınmıyor herhangi bir ssk lı işte çalışma hakları varmış yani devlet kaçak ssk sız muhtar çalıştırıyor bu ayıp devletin ver adamlara adam gibi maaş 1,500-2,000 TL. ssk sını da yap de ki ondan sonra sabah 08.30 -Akşam 17.00 diğer kamu görevlileri gibi çalıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.