Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Nüfus müdürlükleri günlük hayatımızın büyük bir alanında ihtiyaç duyarız. Kimlik bilgileri ve nüfus kayıt örnekleri burada yer alış ikametgahlarımız bulunuyor. Nüfus müdürlüklerinden vatandaşlık hizmetleri çerçevesinde hizmet alınabilir. Kamu kurumuna gittiğimiz zaman ikametgah, nüfus cüzdanı başvurularınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ülke genelinde nüfus yapısı, nitelikleri ve hareketliliklerini izlenmesi adına kurulan kuruluştur. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Nüfus Müdürlüğü idaresi ilçelerde yer edinerek vatandaşların nüfus kaydını bünyesinde barındırmaktadır. Kütük bilgilerinin yanı sıra nüfus cüzdanı çıkarma ve değişiklik, evlilik işleri, kaybolma, yenileme, aile soyağacı gibi çeşitli işlemlerin yapılmasında hizmet verir.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati

Sabah’tan Öğle’ye kadar: 08.30-12.30
Öğle’den Akşam’a kadar: 13.30-16.30

Nüfus müdürlüklerinden hizmet almak için Alo 199 hattını arayabilirsiniz. İnternet üzerinden destek talebinde bulunmak için https://alo199.nvi.gov.tr/start.php adresine giriş yaparak talep oluşturabilir ve oluşturduğunuz talepleri takip edebilirsiniz.

Verilen saatler içersinde giderek nüfus müdürlüklerinden hizmet alabilirsiniz. Alacağımız hizmetler sayesinde nüfus dairelerinde hizmetlerinden faydalanmış olacaksınız. Nüfus daireleri kaymakamlık binasının içinde yer alır.

nüfus cüzdanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir