AÖF Büroları Çalışma Saatleri

AÖF, Açıköğretim fakültesi 1982 yılından itibaren faaliyetlerini devam ettirmekte. Uzaktan eğitim metodundan faydalanarak üniversite eğitimi alabilirsiniz. Kendi yaşadığı bölgede üniversite bulunmayan vatandaşların uzaktan eğitim alarak üniversite mezunu olma imkanı sunuyor. Türkiye genelinde, KKTC, bazı Avrupa ülkelerinde eğitim alma hakkı veriyor. Ders ile ilgili dokümanlar internet üzerinden ulaşılabilir durumdadır. Uzaktan eğitim belirli bölümlerde geçerli sayılmaktadır.

AÖF Çalışma Saati
Sabah açılış saati: 08:30
Akşam kapanış saati: 17:00

Açıköğretim fakültesinde sınavlar yılın belirli dönemlerinde sınav merkezlerinde yapılmakta. Bazı bölümlerde kontenjan olduğu gibi kontenjansız bölümlere de girilmektedir. Üniversitelerde örgün eğitim alan öğrenciler dilerseler, açıköğretim fakültesinde eğitim alabilirler. Konu hakkında detaylı bilgi www.anadolu.edu.tr adresinden alınabilir.

Yeni kayıt olacaklar en az lise ve dengi okul mezunu olmaları gerekir. Meslek yüksekokulları ve açıköğretim fakültesinin önlisans programlarından geçiş yapılabilir. Öğrenci açıköğretim sistemi ile devam etmek isterse yatay geçiş hakkına sahip olur. Üniversite mezunu olan öğrenciler ikinci üniversite olarak okuma hakkına sahiplerdir.

AÖF Büroları Çalışma Saatleri 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir