Ekmek Fırını Çalışma Saatleri

Neredeyse her mahalle de fırınlarımız ekmek, poğaça, simit üretimi yapmakta. Sabahları marketlerden aldığımız ekmek fırınları erken saatlerde açılarak üretime başlamakta. Erken saatte bakkalların kapalı olmasından dolayı tazecik ekmeğinizi mahallenizin fırınınızdan alabilirsiniz. Çalışma saatleri içerisinde fırınlar açık olmakta. Ekmek üretimi yapan fırınlar belli bir işlemden sonra üretim aşamasına geçmekte. Un mayalandıktan sonra hamur haline getirilir. Fırınlandıktan sonra ekmek sofralarımıza kadar ulaşmakta.

Fırınların Çalışma Saatleri
Fırınlar ekmek üretiminde bulunduklarından dolayı saatler öncesinden hamur hazır hale getirilmesi gerekiyor. O yüzden ülke genelinde fırınlar 24 saat açık kalarak faaliyet gösterebilir. Kimi yerler saat 24:00 gösterdiğinde kapatıp 4-5 gibi açmaktadır.

Temel ihtiyacımız olan ekmeği almak için geceleri genelde kapalı olur. Ancak yoğun olarak çalışan fırınlar 3-4 gibi açılarak hamur hazırlar mayalanmasını sağlar ve sabaha doğru ekmekleri fırına sürerek marketlere yetiştirmektedir. Gece yarısı kapalı olacağından dolayı sabaha doğru fırınlar açık olacaktır. Kapası kapalı olsa dahi içerde çalışan fırıncılar ihtiyacınız olan ekmeği size verebilir.

Ekmek Fırını Çalışma Saatleri 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir