İŞKUR Çalışma Saatleri

Türkiye İş Kurumu, Türkiye’de işsizliğe çözüm getirmek adına istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve işsizliğin önüne geçmek için faaliyet yürüten kuruluştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İş bulma kurumu olarakta bilinen İŞKUR bir çok faaliyetini bir arada yürütmektedir. İş ve meslek danışmalığı, iş arayanlar ve kanunen çalışma yaşında olan kişileri işe yerleştirmek, işsizlik ödenekleri, iş kaybı tazminatı, toplumun yararına çalışma, işbaşı eğitim programlarının düzenlenmesi, girişimcilik programlarında hizmetler vermektedir.

İş arayan insanlar İŞKUR’a başvurularını yaparak kısa zamanda işe girmeleri mümkündür. Size yakın olan bölgede iş talebinde bulunabilirsiniz.

İŞKUR Çalışma Saati

Sabah açılış: 08.30 – 12.00
Öğleden sonra: 13.00 – 17.00

Bulunduğunuz il ve ilçede bulunan iş kur merkezlerine giderek başvurularınızı yüz yüze yapabilirsiniz. İşsizlik maaşı alacak kişilerde gerekli belgeleri ileterek maaşa bağlanabilirler. İşsiz kalmanıza son verdiğiniz gibi iş hayatında önemli yerlere sahip olursunuz. Mesai saatlerinde iş başvurunuzu yüz yüze yaparak gerek işsizlik maaşınızı almanızda mümkündür. İşsiz kalanların sıra beklemeden vaktinde gitmesi için sabah açılış saatinde orada olabilirsiniz.

İŞKUR Çalışma Saatleri 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir