Müftülük Çalışma Saatleri

Müftülük il ve ilçelerde din işlerine bakmakla yetkili olan kurumlardır. Fetva verebilen, camiler ve din insanlarından sorumlu olmaktadır. Toplumları din konusunda aydınlatan insanlar müftülükler tarafından belirlenerek atamaları yapılır. Sözlü ve yazılı olmak üzere kendilerine yöneltilen soruları cevaplar. Camilerin açılış ve kapanış saatleri belirtilir. İbadet etmek için belirlenen yerleri izine açar. Hac ve umre işlemlerimizi müftülüklerden yaptırabiliriz. Dini konular, hac, umre işlemleriniz için iletişime geçerek bilgi alabileceğiniz makamdır. Her ilin ilçenin kendisine özgü müftülükleri bulunarak hizmet vermektedir.

Müftülük Çalışma Saati
Sabah: 08.30 – 12.30
Öğle tatili: 12.30 – 13.30
Öğleden sonra: 13.30 – 17.30

Müftüler büro alanında çalışmalarını yapar. İl ve ilçenin kamu yöneticileri ile sürekli etkileşim halindelerdir. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak müftülüklerde memurlar görev alır. Camilerin yapılmasına yönelik yardımlar, imam, cami hocalarının atanması gibi bir çok konuda hizmet alınabilir. Dini konularda aklınıza takılan her türlü sorunun doğru cevabını müftülüklerden alabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin müftülükleri ile iletişime geçerek din konusunda yardım alınabilir.

Hac, fetva, Kabe de rehberlik, kuran kursları, mübarek gün ve gecelerde programlar, camilerin giderleri, inşaatı gibi konularda yardımcı olmaktadır.

Müftülük Çalışma Saatleri 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir