Noterlerin Çalışma Saatleri

Noterlerin Çalışma Saati, Noterlerin Mesai Saati

Noter kamu hizmeti olup hukuki olarak işlemlerin yapıldığı merciler olarak kabul edilip işlemler belgeler ile tescillenir. Noterlik mesleği olup kişiler mahkemeler olup bunduğu yerde olup mahkemenin yargı işlerini görmeye yetkili noterler olur. Noterler kendi arasında sınıflara ayrılır bunlar birinci ikinci ve üçüncü olarak ayrılır. Tapu, teslimat, alım satım gibi işlerinizi noter eşliğinde gerçekleştirmeniz gerekir. Noterler 3. sınıf olarak başlar aldığı tecrübe ve deneyimler doğrultusunda bunlar yükseliş sağlar.

Noterlerin Çalışma Saati

Sabah açılış saati 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri ile birlikte işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Erken saatle gitmeniz durumunda işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Cumartesi günleri noterler kapalı olup vasiyet, tanzim, tasdiki işlemlerde olabilir.

Noterlerin çalışma saatleri bölgelere göre değişiklik gösterdiğinden, 09:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri arasında kesin olarak açık olmaktadır bazen yarım saat fark oynayabiliyor. İstanbul ve Diyarbakır’ın noter çalışma saatleri bir olmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir