Öğretmenlerin Çalışma Saatleri

Devlet memuru kanununa göre Öğretmenlerin çalışma saatleri 657 sayılı kanunun 99. Maddesinde belirtilmiştir. Memurların haftalık çalışma süresi 40 saattir. Bazı durumlar istisna sayılarak 40 saatin üzerinde çalışabilirler. Çalışma süreleri göz önünde bulundurularak ek ücrete tabii tutulacaktır. Yurtdışında Türk okullarında hizmet veren öğretmenlerin tatil günleri Cumartesi ve Pazar günleri dışında başka günlere kaydırılabilir.

Öğretmelerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararında aylık karşılığı ders görevine göre ücrete tabii tutulabilirler.

Öğretmenlerin Çalışma Saati

Sabah:
09:00
Akşam:
15:00

Öğretmenlik mesleği en kutsal mesleklerden biridir. Geleceği şekillendiren öğretmenlerin çalışma saatleri yaşamlarına uygun olmaları gerekir. Öğretmenler nihayetinde kendi enerjilerini öğrencilere aktararak geleceğin bilim insanlarını yetiştirmektedir. Güçlü bir ülke için öğretmenlere verilen değer arttırılmalıdır. Çalışma saatleri esnek tutulmasının yanı sıra aldıkları maaşlar yaşamlarını kolaylaştırmalıdır. Bir öğretmen bir ülkenin geleceğini kurtarabilir.

öğretmenlerin çalışma saatleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir