PTT Çalışma Saatleri

PTT hafta içi sabah 08.30 da açılıyor. Akşam 17.00 da kapanmaktadır. Hafta sonu ve resmi tatil günleri PTT kapalıdır. Resmi tatil günleri hafta içine denk gelirse kapalı olacaktır.

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) olarak 23 Ekim 1840 yılında ülkemizde hizmete başlamıştır. Uzun yıllar boyunca posta teşkilatı olarak hizmetini devam ettirmiştir. Cumhuriyetin getirdiği yeniliklerle beraber hizmet alanı genişlemiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına posta, banka, lojistik alanlarında hizmet sunmaktadır. Kargo gönderimi, fatura ödeme noktası, para gönderme ve çekme, dosya gönderimi, iletişim imkanı ve PTT Bank gibi hizmetleri vardır. Günümüzde her il her ilçede posta teşkilatı bulunmakta.

PTT Çalışma Saati

Sabah Açılış Saati: 08:30
Akşam Kapanış Saati: 17:00
Cumartesi – Pazar Çalışma Saatleri: Kapalı

Yurtiçi ve Yurtdışında posta kartı göndermenize imkan tanımakta. Kargo sistemi ile kapıdan kapıya teslimat yapılmakta. Gerek kurye çağırarak kargo işlemlerinizi gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Hatıra olarak kişiye özel pul dahi basılmakta. Yurtdışında yaşayan sevdikleriniz için gönderim yapılabilir.

Western Union ile para transferi yapmanıza imkan tanır. Döviz bozdurmak isterseniz PTT şubelerine gidebilirsiniz. Trafik cezanız gibi devlet dairelerinde ödemelerinizi buradan yapmanız mümkündür.

PTT Çalışma Saatleri 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir