PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo sabah açılış saati sekiz buçukta (08:30) başlar öğle arası oniki buçuk (12:30 - 13:30) ile onüç buçuk arasıdır. PTT kargo akşam kapanış saati onyedik buçuk (17:30).

PTT Kargo, kamuya bağlı kargoculuk ve lojistik hizmeti veren firmadır. 3 Temmuz 2008 yılından itibaren kargo taşımacılığına başlamıştır. Kargo ücretleri uzaklığa göre en düşük fiyatta olmaktadır. En ucuza kargoculuk hizmeti veren firmadır. PTT kargo günü birlik teslimat yapmaktadır. Kargonuzun teslimat saati mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Gün içinde gelen kargolar VIP, ödeme şartlı, gönderiler için SMS, e-mail ve online takiple öğrenilebilir. Şubeye ulaştığı takdirde teslimat işlemlerinizi kolaylıkla yapmanız mümkündür.

PTT Kargo Açılış Kapanış Saati

Sabah Açılış Saati:
08:3012:30
Akşam Kapanış Saati:
13:3017:30
Cumartesi Günü
Kapalı
Pazar Günü
Kapalı

PTT Kargo hafta içi her gün sabah 08:30’da hizmetlerine başlar öğle tatili 12:30 – 13:30 arası devam eder. Akşam kapanış saati 16:30 ve 17:30 olmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. PTT bağlı firma memurlukta olduğu gibi çalışma saatleri belirlidir. Resmi tatil ve bayram günlerinde hizmet vermemektedir. Hafta sonu kargolarınız dağıtıma çıkmaz bir sonraki iş günü dağıtıma çıkarılır. PTT kargo hizmetleri ödeme şartlı, PTT iş yerinde teslim, ücretli alıcıdan tahsil, alma haberli, değer konulmuş sigortalı, kontrollü teslim, gidiş dönüş, alıcının kendisine teslim, telefonla bilgilendirme, adresten teslim gibi hizmetleri vardır.

PTT kargo şubeleri, PTT şubeleri ile aynı yerde bulunur. PTT girerek içerisinde birçok işlem yapabilirsiniz. Posta hizmetleri, telgraf, elektronik posta, posta işlemleri, havale işlemleri, hesap işlemleri, kart ve pttmatik işlemleri, hgs işlemleri, fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir