Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Türkiye’deki en köklü bankalarından Ziraat Bankası 1863 yılında çiftçilerin sağladığı kaynaklar ile Mithat Paşa tarafından kuruldu. Milli bankacılığın ilk temelleri atılarak faaliyetlerine başladı. Geçmişteki adı “Memleket sandıkları” bugün Ziraat Bankası adıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Finansal alanda birçok yeniliğe imza atan, finans sektörüne yenilik getiren bankadır. Milletten aldığı destek günümüzde Türkiye’nin en büyük bankası haline gelmiştir. Yerli Türk bankası olarak hayatımıza girmiştir. Sabah 09:00 da şubeler açılmaktadır.

Ziraat Bankası Mesai Saatleri

Sabah Açılış Saati: 09.00 – 12.30
Akşam Kapanış Saati: 13.30 – 17.00
Cumartesi Çalışma Saatleri: Kapalı

Şubede Hangi İşlemler Yapılır

Ziraat Bankası şubeleri sabah 09:00’da açılarak hizmete başlamaktadır. Şubelerden birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şubelerde yaşanan yoğunlukta diğerlerinden önce işlerinizi halletmek istiyorsanız sıra numarası alırken TC numarasını girin. Sıra numarası alanlardan öncelikli olarak size bakılacaktır. Şubelerde kredi başvurusu, kredi ödemesi, kredi başvurusundan sonra para çekimi gibi işlemler yapılabilir. Fatura ödeme, havale, bankalar arası para gönderme işlemi (EFT) yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinizi kolaylıkla şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hakkında Bilgi

ziraat bankası
Ziraat Bankası 1863 yılında Memleket Sandıkları adı altında kurulmuştur. 1867 yılında Memleket Sandıkları Nizamnamesi yürürlüğe girerek faaliyetlerine başlamıştır. Her alanda hızla gelişim gösteren banka, ortak olduğu şirketlerle tarımı desteklemiştir. Türk tarımında yeni bir dönemin açılmasını sağlamıştır. Pulluk ve karasabanın bırakılarak traktör ve biçer döğer dönemine geçilmiştir. Banka Türk tarımında bir dönüm noktası yaratmıştı. Tarımla uğraşan kişilere düşük krediler ile üretime destek olmuştur. Zaman içerisinde birçok kesime hizmet etmiştir. Ülkeye değer katmak amacıyla yürüttüğü faaliyetleri geliştirmiştir. Havalimanı, köprü gibi iş yerlerine kredi sağlamıştır.

Ziraat Bankası İletişim

444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile zamana ve mekana bağlı kalmadan şubelerimizden yapabileceğiniz bankacılık işlemlerinizi 7 gün 2​4 saat telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir